Już po zebraniu…

 

     Przygotowaliśmy się do niego niezwykle starannie. Chociaż 13 kwietnia była kiepska pogoda, seniorzy nie zawiedli i przybyli na spotkanie do Domu Nauczyciela, bo to przecież podsumowanie pierwszego roku nowej kadencji…
     Byli i goście. Wśród nich koleżanka Iraida Tarasiewiczprezes Okręgu Podlaskiego, koleżanka Maria Mieszalska-Goroszkiewiczprezes Oddziału ZNP, koleżanka Irena Grabowieckaprzewodnicząca Okręgowej Sekcji Emerytów i Rencistów, kolega Piotr Gołaszewski wiceprezes Zarządu Oddziału ZNP, kolega Zdzisław Lejwodaprezes 11 Kola Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej, koleżanka Kazimiera Chilecka i kolega Franciszek Szczech – członkowie Zarządu tego Koła.
     Członkowie Zarządu Oddziałowej Sekcji Emerytów i Rencistów złożyli informacje o pracy Sekcji za okres od kwietnia 2010 roku do końca marca 2011 roku. Koleżanka Bogusława Warakomska-Krzywicka, przewodnicząca Sekcji mówiła o planowaniu i organizacji pracy, jej dokumentowaniu, finansach, współpracy z Zarządem Oddziału ZNP i 11 Kołem Kombatantów. Koleżanka Elwira Lisak, wiceprzewodnicząca OSEiR przedstawiła działalność „związkowego pogotowia ratunkowego”. Sprawozdanie z pracy zespołu gospodarczego zaprezentowała koleżanka Stefania Grodzka. O charakterze spotkań środowych w Domu Nauczyciela opowiadała druga wiceprzewodnicząca Sekcji, koleżanka Lidia Charyton. Natomiast koleżanka Krystyna Mak-Wróbel bardzo dokładnie opowiedziała o swojej pracy w zakresie organizacji imprez rekreacyjno-turystycznych. O udziale członków Sekcji w zajęciach Uniwersytetu Trzeciego Wieku mówiła  koleżanka Aleksandra Zawadzka-Kożuch.
     Nie zabrakło tez informacji na temat spraw emerytów na 40 Zjeździe Delegatów ZNP. Tym zagadnieniem zajęła się koleżanka Iraida Tarasiewicz, prezes Okręgu Podlaskiego. Były również wystąpienia gości. Zwracali oni uwagę na dokonania Sekcji, zaangażowanie członków Zarządu. Po dyskusji – życzenia świą-teczne. Bardzo ciepłym akcentem było odczytanie kartki od koleżanki Marii Januszewskiej, nauczycielki tajnego nauczania, pani, która w tym roku kończy 100 lat.
 
 {gallery slider:effect=shutter}pozebraniu{/gallery}

One Reply to “po zebraniu”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *