Zostały tylko wspomnienia i kolorowe fotografie…

     7 maja 2011 roku. Właśnie wróciliśmy z wycieczki. Najpierw wędrowaliśmy szlakiem Chopina. Deserem naszej wyprawy był spektakl „Jak stać się żydowską matką w dziesięć praktycznych lekcji”.

{gallery slider:effect=shutter}wycieczka1{/gallery}

     Duże  wrażenie zrobiła na nas Żelazowa Wola i dworek, miejsce urodzin przyszłego kompozytora, a także otaczający go piękny park. W czasie spaceru mogliśmy podziwiać tajemnicze zakątki ogrodu nad Utratą, zatrzymać się przed pomnikami wielkiego mistrza, a także posłuchać jego najpiękniej-szych dzieł. W Warszawie czekała na nas niezwykła lekcja w Muzeum Chopina. Bilety interaktywne pozwalały na indywidualny wybór ścieżek zwiedzania i własne odkrywanie twórczej drogi kompozytora.

     Wieczorem w teatrze „Rampa” obejrzeliśmy komedię Paula Fuksa w reżyserii Jana Prochyry. Z ła-twością rozszyfrowaliśmy, że użyte przez autora w tytule określenie „żydowska matka” tak naprawdę odnosi się do każdego z nas, bo jakże często jesteśmy zaborczy i nadopiekuńczy, wydaje się nam, że najlepiej wszystko wiemy, chcemy  mieć wpływ na każde zdarzenie. Powtarzamy, że nie możemy chorować, bo kto nas zastąpi…  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *