Wakacje już za nami…

     Koniec sierpnia i początek września bardzo pracowite. Towarzyszy nam niecodzienna radość. Znowu możemy być razem!
 
     Najpierw zmiana naszej tablicy w siedzibie Zarządu Oddziału. Nad jej nowym kształtem pracowało kilka osób:

Bogusława Warakomska-Krzywicka, Elwira Lisak, Ola Zawadzka i Ryszard Laskowski.

Dzieło naszych rąk wygląda okazale.
 

{gallery slider:effect=shutter}e2011/e{/gallery}

     4 września nasze koleżanki znalazły się na Rynku Kościuszki na marszu jedności. Z hasłem “Razem przeciwko nienawiści” przemaszerowały spod pomnika Piłsudskiego na skwer, gdzie wznosi się pomnik upamiętniający twórcę esperanto. W ten sposob chaciały przeciwstawić się przejawom nietolerancji w naszym mieście i regionie.
 
     Pierwsze spotkanie po wakacjach w Domu Nauczyciela. 7 września na ulicy Warszawskiej bardzo tłoczno i gwarno. Serdeczne powitania, przyjacielskie rozmowy od serca, wspomnienia…
 
     8 września 2011 r. – niezwykły jubileusz. Jedna z naszych koleżanek, pani Maria Januszewska w tym dniu skończyla 100 lat. Odwiedziny w domu, kwiaty, życzenia, list gratulacyjny. Radość ogromna!
 
    16 września 2011 r. wycieczka do Drozdowa, Łomży, Nowogrodu i Wizny. Ten turystyczny wypad przygotowała – jak zwykle – Krysia Mak-Wróbel. Pilotem tej niecodziennej wyprawy była Ala Kaczorowska, natomiast przewodnikiem – Ola Zawadzka.
 
     Czas na naukę.Nasza przewodnicząca Sekcji i jej dwie zastępczynie szkoliły się przez pięć dni (28.09.-02.10.2011 r.) w Zaniemyślu pod Poznaniem. Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia byla Irena Grabowiecka z Okęgowej SEiR. Główny cel tego wyjazdu to wymiana doświadczeń między oddziałowymi sekcjami i zdobywanie nowych umiejętności.
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *