Jak ten czas szybko leci…

Już prawie polowa roku kalendarzowego za nami. W Sekcji Emerytów i Rencistów  przez ten czas wydarzyło się bardzo wiele.

W każdą środę spotykaliśmy się w Domu Nauczyciela oczywiście nie tylko w celach towarzyskich. Odwiedzali nas również ludzie reprezentujący różne profesje: specjalistka do spraw dietetyki, kosmetyczki, doradca finansowy, lekarz. Gościliśmy także panią Jadwigę Sławińską, żonę pisarza, autora książki „Przygody kanoniera Dolasa”, a także poetkę – panią Janinę Kozak-Pajkert.  Były też wspomnienia o  dalekich podróżach  (Hawaje, Kalifornia). Wspólnie spędzaliśmy ważne dni
w roku: Dzień Babci, walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Matki, Dzień Kombatanta, rocznicę zakończenia II wojny światowej. Prezentowaliśmy także twórczą działalność naszych seniorów.

Odbyło się kilka wycieczek: do Warszawy na musical „Polita”, do Narwiańskiego Parku Narodowego, do silvarium w Poczopku. Skorzystaliśmy z gościnności Zarządu Oddziału i trzech naszych członków zwiedziło Wrocław, Skalne Miasta, Pragę, Karlowe Wary i Kutną Horę. Przed nami jeszcze przed wakacjami wyjazd do Rygi, Tallina i Helsinek.

Bardzo prężnie działało nasze „związkowe pogotowie ratunkowe”. Pomagaliśmy naszym podopiecznym, mamy na liście aż czterdzieści takich osób.

18 kwietnia odbyliśmy zebranie, podczas którego podsumowaliśmy połowę naszej kadencji.

  {gallery slider:effect=shutter}em20012{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *