Nowy rok, nowe, plany, nowe marzenia…

Zwłaszcza tych ostatnich jest bardzo wiele…  Jesteśmy jednak realistami i wiemy, co możemy zrobić. Za nami pierwsze zebranie Zarządu Sekcji –  sprawozdanie z realizacji budżetu za poprzedni rok, nowy plan finansowy, statystyka, program działania,  plany związkowego „pogotowia ratunkowego”, wycieczki , spotkania środowe w Domu Nauczyciela…  Zamierzeń zapewne jest więcej…

W styczniu przeżyliśmy spotkanie noworoczne, święto superBabć i superDziadków. Wzięliśmy też udział w prelekcji pani Agaty Wojtkowskiej, konsultanta  żywieniowego firmy OLEFARM na temat diety w nadciśnieniu tętniczym.  

Luty także był bogaty w interesującą tematykę naszych spotkań: wspólny „tłusty czwartek” przy smakowitych pączkach, wycieczka do Wilna na balet „Nad pięknym modrym Dunajem”, związkowe walentynki  i popołudnie, podczas którego opowiadaliśmy o swoich pasjach i zainteresowaniach. Zwiedzaliśmy również Muzeum szkolne w VI Liceum Ogólnokształcącym.

W marcu oczywiście koncert z okazji Dnia Kobiet i opowieści związane z tradycjami świąt Wielkiej Nocy. Koleżanka Anastazja Banasiak zorganizowała ciekawe warsztaty, podczas których zainteresowani uczyli się robienia palm. Natomiast koleżanka Irena Piechocka wtajemniczała nas
w różne sposoby robienia pisanek… Była też giełda książek „Przynieś, wymień i przeczytaj”.

Kwiecień-plecień… I nie chodzi tu o pogodę, a o różnorodność tematyki spotkań środowych. Za nami opowieści o rodzinnym mieście, spotkanie z poezją, tradycyjne zebranie kwietniowe wszystkich członków Sekcji…  Przed nami – jeszcze w tym miesiącu – wyjście do OiFP na „Straszny dwór” i krakowski spektakl „Spóźniona miłość czyli wyznania starego belfra”. Czekamy na spotkanie z panem Andrzejem Lechowskim, dyrektorem Muzeum Podlaskiego. Na początku maja spora grupa naszych koleżanek i kolegów i wyjeżdża na dwutygodniowy wypoczynek w Sopocie.

One Reply to “Nowy rok, nowe, plany”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *